Kochamy Warszawę i chcemy Was tą miłością zarazić. Jako historycy uwielbiamy podróżować po świecie zachłanni by poznać każdy kąt, ale każda podróż utwierdza nas w tym jak wyjątkowe jest nasze miasto. Czasami wystarczy parę kroków, by z magnackiego pałacu przedostać się na blokowisko, z parku w wielkomiejski gąszcz, a znad socrealistycznego budynku zobaczyć wieże zabytkowego kościoła. W murach Warszawy zapisana jest niepowtarzalna historia, którą chcielibyśmy pomóc Państwu odczytać. Dobry przewodnik to nauczyciel dzielący się swoją pasją, nie zanudzający potokiem faktów, potrafiący poprzez anegdotę, szczegół, wprawną obserwację opowiedzieć o otaczającej przestrzeni. Ta przestrzeń to nie tylko historia, ale i teraźniejszość miasta, którą jako mieszkańcy Warszawy znamy od dziecka.

Piotr Hummel

Pomysłodawca projektu WAWstep. Warszawa jest obiektem jego badań naukowych w ramach studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim. Fascynują go przemiany społeczne i urbanistyczne XIX-wiecznego miasta, a w szczególności stosunki sąsiedzkie mieszkańców Warszawy. Zgłębianie tajemnic Warszawy jest jego pasją, jednak prawdziwą satysfakcje daje mu dopiero dzielenie się swoją wiedzą z innymi. Pierwsze szlify przewodnickie zdobywał w Muzeum Historycznym Warszawy, aby następnie uzyskać licencję na oprowadzanie polskich i anglojęzycznych grup na terenie całej Warszawy. Ideą założenia własnego biura przewodnickiego zaraził swoich przyjaciół ze studiów – Marię i Kamila, którzy następnie razem z nim powołali do życia WAWstep.

Wybierając się na wycieczkę z Piotrkiem trzeba być przygotowanym, że szybko zejdziecie z uczęszczanych traktów, by odkrywać nieznane zakamarki i podwórka. W WAWstepie odpowiada za sprawy merytoryczne oraz współpracę z partnerami.

adres e-mail: piotr[@]wawstep. pl

Maria Pawlak

Od urodzenia mieszka na warszawskim Żoliborzu. Większość swojego życia spędziła w Małej Ojczyźnie. Studiuję historię na Uniwersytecie Warszawskim. Od początku studiów działa w Akademickim Radiu Kampus, gdzie prowadzi program historyczny. Wolny czas spędza jako historyk terenowy, jeżdżąc po Polsce. Od kilku lat pracuje jako edukator w warszawskich muzeach. Po Warszawie jeździ rowerem, poznając każdy szczegół naszego miasta. W wolnych chwilach tworzy gazetowe wycinanki i odwiedza koty znajomych. W WAWstepie odpowiada za kontakty z partnerami kluczowymi oraz marketing.

Franciszek Bojańczyk

Studiował historię i hebraistykę w Warszawie, Pradze i Tel Awiwie. Jest przewodnikiem warszawskim, pilotem wycieczek po Skandynawii, Malcie, USA i Bliskim Wschodzie oraz założycielem Kompanii Środkowoeuropejskiej, biura turystyki kulturowej specjalizującego się w naszym regionie. Prowadzi także bloga o dziedzictwie ablogeracja

Kamil Jodełko

Doświadczony startuper. Swoją pierwszą firmę założył w wieku 20 lat i od tego czasu na stałe związał się rynkiem nowoczesnych technologii. Wśród współpracowników znany jest z dbałości o detale oraz niekonwencjonalnego podejścia do marketingu.

Mimo to, od zawsze pasjonowała go historia, którą wybrał na swój kierunek studiów. Jego zainteresowania naukowe ogniskują się wokół tematów związanych z życiem elit w II RP. Licencję przewodnika miejskiego uzyskał w 2011 roku, a rok później wydał swój autorski, interaktywny przewodnik dla turystów zagranicznych From Warsaw with Love. W WAWstepie odpowiada za projekty internetowe i sprawy finansowe.